Terapia

content_img_1 Głównym nurtem terapeutycznym w oparciu o który tworzymy programy jest Stosowana Analiza Zachowania (ABA - Applied Behavior Analysis) Terapeuci prowadzący zajęcia są odpowiednio przeszkoleni i objęci superwizją. Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda terapii autyzmu, znacznie poprawiająca jakość życia osób ze spektrum i ich rodzin. Terapia ABA jest nie jest przypadkowym działaniem terapeutycznym, jest oparta na precyzyjnym, zindywidualizowanym działaniu.

Zanim przystąpimy do układania programu diagnozujemy umiejętności każdego dziecka w oparciu o kwestionariusz VB – Mapp. Narzędzie to pozwala dokładnie ocenić umiejętności społeczne i językowe dzieci, co pozwala ułożyć program terapii w sposób nieprzypadkowy. Podczas procesu terapeutycznego postępy dziecka są dokładnie mierzone a program terapii dostosowywany.

Terapia jest kompleksowa – zajmujemy się każdą ze sfer rozwoju zarówno w przedszkolu jak w domu dziecka. Dzieci są diagnozowane również przez logopedę i terapeutę integracji sensorycznej.

Terapia jest intensywna – każde dziecko ma 25 h pracy terapeutycznej w tygodniu (indywidualna, w małej grupie).