• slide-17
    Mistrzowie Zabawy
    Niepubliczne Przedszkole Inegracyjne
Niebanalna metoda pracy. Froeblowski program Dar Zabawy realizujemy z pasją!

Małe grupy przedszkolne
– maksymalnie 15 dzieci

Wszechstronne zajęcia dodatkowe
i mnóstwo wycieczek!
Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole?

content_img_1 Przedszkole „Mistrzowie Zabawy” powstało w 2011 r i jest miejscem otwartym dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszym przedszkolu w dwóch grupach przebywa 25 dzieci, a nasi podopieczni mają do dyspozycji plac zabaw i dwie ładnie urządzone sale. Placówka znajduje się w spokojnej dzielnicy, z dala od gwaru miasta. Jako placówka integracyjna dbamy o różnorodność oddziaływań terapeutycznych, w szczególności jednak staramy się, aby dzieci niepełnosprawne i zdrowe znalazły wspólną nić porozumienia, ucząc się od siebie nawzajem.

O Froeblu słów kilka

W naszym przedszkolu naukę i zabawę opieramy na Programie Dar Zabawy stworzonym w oparciu o koncepcję pedagogiczną F.W. Froebla. Zajęcia dydaktyczne organizowane są w Porannym Kole, oraz w małych grupach w kącikach zabawowo – badawczych. Wprowadzenie pracy w kącikach badawczym, twórczym, gospodarczym i darów zrewolucjonizowało pracę naszego przedszkola. Dzieci w poszczególnych kącikach mają szansę na podjęcie twórczych działań, naukę współpracy, rozwój wyobraźni.

Szczegółowe informacje o pedagogice Froebla o sposobach pracy z programem znajdziecie Państwo na stronie froebel.pl

Mini galeria