Tu będa informacje o ciasteczkach

Wyprawkacontent_img_1

Drodzy Rodzice!
Przed Wami jeden z najbardziej stresujących dni: Wasze dziecko wchodzi w następny etap "dorastania", samodzielności. To, jak przebiegnie proces adaptacji do nowego środowiska w dużej mierze zależy właśnie od Was! Pamiętajcie o kilku ważnych rzeczach, które pomogą Wam i dziecku przejść łagodnie przez te kilka pierwszych dni.

Bądźcie wsparciem dla własnego dziecka, nie odwrotnie. Nawet, jeśli czujecie się zdenerwowani nie dajcie odczuć dziecku swoich emocji. W pierwszy dzień warto wstać wcześniej, unikniecie niepotrzebnego rozgardiaszu i dodatkowego stresu; opanujcie emocje przy pożegnaniu, pożegnajcie się czule, ale zdecydowanie, ustalcie porę odbioru (np. po obiadku) i spróbujcie po prostu wyjść z przedszkola. Pani wychowawczyni na pewno zaopiekuje się Waszym dzieckiem, pocieszy i przytuli, jeśli będzie potrzeba. Może przez pierwsze kilka dni warto odebrać dziecko trochę wcześniej? Pamiętajcie - to Rodzic powinien oddać dziecko nauczycielce, nie odwrotnie. Sytuacja, kiedy nauczycielka musi odebrać („wyrwać”) dziecko z rąk rodzica może pogłębić stres i zaburzyć poczucie bezpieczeństwa. Każde dziecko ma indywidualny czas na adaptację, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak długo Wasze dziecko będzie się adaptować do nowych warunków i nowego rytmu dnia. Im spokojniej my dorośli do tego podejdziemy, tym łatwiej dziecku miną pierwsze dni w przedszkolu!

Przybory plastyczne:

  • dwie teczki podpisane do prac plastycznych i matematyki.

Przybory toaletowe:

  • mały ręczniczek;
  • pasta do zębów ( podpisana);
  • szczoteczka do zębów (podpisana);
  • kubeczek na szczoteczkę i pastę;
  • chusteczki higieniczne – wyciągane - 5 pudełek/rok;
  • ręczniki papierowe ( 2 opakowania po 2 szt.).

Ponadto każde dziecko musi posiadać kompletny zestaw ubrań na zmianę w przedszkolu. Oznacza to w praktyce, iż niezbędne są: bielizna, skarpety, bluzeczka (sweterek) i wygodne spodnie.

Dziecko w przedszkolu powinno nosić odzież praktyczną. Należy unikać takich ubrań jak: spodnie na zamek błyskawiczny, z zatrzaskami lub szelkami.

Każde dziecko musi także posiadać parę butów/kapci na zmianę, (najlepiej na rzep lub proste zapięcie) do użytku w przedszkolu, które zostają w szatni. Wszystkie ubrania i buty na zmianę powinny znajdować się np. w reklamówkach podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka.

Dzieci w ciągu całego roku wychodzą na spacery, dlatego powinny być ubrane odpowiednio do pogody panującej na zewnątrz. Czapki, kurtki, swetry oraz kalosze są niezbędne jesienią i wiosną. Zimą – czapka, grube spodnie, wodoodporne rękawice i buty, aby chronić dziecko przed zimnem.

Buty używane na zewnątrz i rękawiczki powinny być łatwe do samodzielnego założenia i zdjęcia przez dziecko. – Czyli bez sznurówek, jeśli dziecko jest jeszcze małe i nie potrafi samodzielnie zawiązywać butów i rękawiczki jednopalczaste.

Dzieci z grupy Kropelek – maluchy przynoszą ponadto kocyk i poduszeczkę podpisaną do leżakowania.

W naszym przedszkolu DZIEŃ ZABAWEK jest w każdy poniedziałek – czyli dziecko może przynieść z domku jedną, ulubioną zabawkę. Prosimy jednak, aby to rodzice i dzieci pamiętali o jej zabraniu z przedszkola.